Ugrás a tartalomra Bács-Kiskun Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség

Hírek

  • 2025. szeptember 19-én rangos szakmai eseményen, nemzeti újraminősítő gyakorlaton vett részt a Tiszakécskei Járás Önkéntes Mentőcsoport a tiszakécskei Szabadstrandon. A gyakorlatot megtekintette Tóth Jónos úr Tiszakécske város polgármestere és Dr. Muhoray Árpád a Magyar Polgári Védelmi Szövetség szakmai alelnöke.

  • Bácsalmáson a Polgármesteri Hivatal dísztermében 2025. szeptember 23-án került megtartásra a település köteles polgári védelmi szervezetébe beosztott személyek szakkiképzése, mely előtte való napon riasztásai gyakorlattal indult.

  • 2025. július 14-től 18-ig került megrendezésre a Bács-Kiskun Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség által szervezett katasztrófavédelmi gyermektábor Baján a Petőfi Szigeten Baja Megyei Jogú Város üdülőjében. A tábor megszervezését támogatta Baja önkormányzata és a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Bajai Katasztrófavédelmi Kirendeltsége. A tábor megnyitóján Kámánné Dr. Bari Bernadett polgármester asszony személyesen köszöntötte a táborlakókat.

  • A Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezésében Hartán a Duna parton került sor a Kalocsai Járás Wesselényi Önkéntes Mentőcsoport ismétlő gyakorlatára. A mentőcsapat Wesselényi Miklós, az 1838 évi pesti nagy árvíz hőse nevének felvételével is tudatni kívánja, hogy mint mentőcsapat, az INSARAG irányelveknek mefelelve az árvízvédelmi teendők ellátását tekintik fő feladatuknak a kalocsai járásban.

  • A Bács-Kiskun Vármegyei Területi Védelmi Bizottság, a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Dusnok Község és a Bács-Kiskun Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség közös rendezésében és anyagi támogatásával a köteles polgári védelmi szervezeteibe beosztott személyek részvételével szakkiképzés és jódtabletta kiosztási gyakorlat zajlott május 20-án.